SKI AREÁL POLANKA - PÍSEK U JABLUNKOVA
mimo provoz
Zobrazit na:

Kam na víkendovou lyžovačku?

Do Česka se blíží zima. Blíží se čas výběru zimní dovolené. Kam ale v zimě vyrazit? Možností je hodně, ale i tady rozhodují především finance. Mají však zahraniční střediska nad těmi našemi opravdu navrch?

Mizerně upravený svah a půl století starý vlek - takhle nějak to u nás vypadalo ještě v dobách nedávno minulých. Lyžování v Alpách oproti tomu nabízelo zcela jiný zážitek. Česká střediska jsou ale také rok od roku lepší. Investice vidět jsou. To se musí českým provozovatelům nechat Začalo se jezdit na jednotné skipasy, postavena byla spousta nových lanovek a přibyly celé artilerie sněžných děl. Co však na většině míst chybí jsou komplexní služby. Obvykle pokuhávají především gastronomické služby. Ve většině areálů sice najdete stánek s občerstvením, ale pochutnáte si zde pouze na několika v mikrovlé troubě ohřátých polotovarech. Jídlo v bufetu má obvykle ještě jednu nevýhodu, budete muset mrznout venku.

Celkově je zde vidět velké zlepšení, ale konkurovat zahraničním areálům ty naše ještě stále příliš nemohou. Naneště vyjímek, které by to dokázali vyvrátit v ČR není příliš mnoho. Pokud však hledáte dokonalost za rozumné ceny, ani v Alpách nejspíš nenajdete. Když si chcete zalyžovat v česku, nemusíte sahat tak hluboko do kapsy. Lidové ceny v Alpách hledat nemůžete. Za cenu jednoho piva byste se v ČR najedli v průměrné restauraci mnohdy i 2x. Nepříjemná může být také dlouhá cesta.

Výběr českého střediska problém není, informací je všude dost, můžme doporučit např. server ceske-sjezdovky.cz Cizina nabízí hned několik potenciálních destinací, pokud Vaše peněženka zrovna nepřetéká, doporučujeme jedině Rakousko nebo Francii. Francouzská střediska mají výrazně levnější skipasy i ubytování. Vaše peněženka ale pocítí vyšší náklady na dopravu. Rakousko je oproti tomu dražší, je však výrazně blíž. Pro kratší dovolenou je tato volba tedy asi lepší.

WEBKAMERA

Předpověď počasí

Zítra
Středa 7.6.
hustý déšť
18°C
13°C
Čtvrtek
8.6.2023
hustý déšť
19°C
13°C
Pátek
9.6.2023
déšť
18°C
14°C
Sobota
10.6.2023
dešťové přeháňky
19°C
14°C